Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.
 

Bolesławieckie Święto Ceramiki

W przedostatni weekend sierpnia (od 18 do 22 sierpnia) odbędzie się po raz XVI Bolesławieckie Święto Ceramiki, podczas którego można kupić, podziwiać lub samemu zrobić ceramiczne naczynia.

Rozpoczynają je targi ceramiczne na których swoje wyroby prezentują nie tylko producenci z Bolesławca i okolic, ale również spoza granic Polski.

Targom ceramicznym towarzyszą liczne atrakcje, w tym warsztaty, pokazy toczenia na kole garncarskim, pokazy malowania rozmaitych form ceramicznych przez profesjonalistów i amatorów, happeningi artystów-plastyków oraz giełda staroci.

Nie zabraknie także atrakcji muzycznych. Na tegorocznym święcie ceramiki koncertować będą: Shakin Dudi (21 sierpnia) oraz Perfect (22 sierpnia).

Ceramika Artystyczna Vena Sp. z o.o. tradycyjnie weźmie także udział w największym polskim święcie ceramiki.

Zapraszamy wszystkich do naszego stoiska oraz do sklepu w Bolesławcu przy ul. Kościuszki 24.

Kilka zdjęć z poprzednich lat :

Powrót do strony głównej

Czy wiesz że

Naszą ceramikę można używać do wypieków w piekarniku, myć w zmywarce oraz używać w kuchence mikrofalowej. Doskonale znosi także niskie temperatury, dzięki czemu można przechowywać w niej żywność w lodówkach i zamrażarkach.