Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.
 

O firmie

W roku 2003 w rodzinnym mieście właścicielki, w Bolesławcu słynącym z wielowiekowej tradycji wyrobu ceramiki, narodził się pomysł aby jej wielką pasję i zamiłowanie do regionalnych wyrobów przenieść także na grunt biznesowy. Pomysł został wdrożony w życie i tak narodziło się rodzinne przedsiębiorstwo Ceramika Artystyczna Vena. Przez kolejne lata, firma zlokalizowana na terenie dawnego Piastowskiego Księstwa Brzesko-Legnickiego, ciągnącego się od Bolesławca poprzez Legnicę, Wrocław aż do Brzegu podtrzymuje wielowiekowe tradycje w wytwarzaniu ceramiki sięgające aż XV wieku.

Od momentu powstania firma czerpiąc z bogatej tradycji wprowadza jednocześnie ducha nowoczesnej stylizacji, tworząc niepowtarzalne i unikalne wyroby rękodzieła artystycznego. Tworzone osobiście przez właścicielkę kolejne dekoracje zdobywają uznanie zarówno krajowych jak i zagranicznych klientów. Potwierdzeniem regionalnego rękodzielniczego charakteru naszej produkcji są posiadane przez nas atesty Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej w Warszawie.

W związku z dynamicznym rozwojem oraz szerokimi planami inwestycyjnymi, firma na początku 2009 r. została przekształcona w spółkę z o.o.

Niepowtarzalność naszej ceramiki wynika z wielkiej pasji do tworzenia rzeczy o doskonałej jakości i funkcjonalności a przy tym przy tym posiadających wysokie walory artystyczne. Dlatego też wszystkie wzory i dekoracje, które umieszczane są na naszych wyrobach zostały stworzone z dbałością o zachowanie tradycyjnego charakteru ceramiki bolesławieckiej a jednocześnie z chęci wniesienia świeżości stylów i kolorów. Przyniosło to efekt w postaci szerokiego wachlarza oryginalnych i niepowtarzalnych dekoracji, które posiadamy w naszej kolekcji. Obecnie w naszej ofercie znajduje się przeszło 200 różnych form i ponad 150 dekoracji.

Główną grupę naszych wyrobów stanowią produkty ceramiki stołowej. Są to między innymi: talerze, miski, wazy, różnego rodzaju kubki, pojemniki, garnki, dzbany, czajniki, filiżanki, półmiski oraz wiele innych. Dużym uznaniem cieszy się także produkowana przez nas galanteria ceramiczną taka jak: wazony, bombki na choinkę, dzwoneczki, małe zwierzątka, puzderka itp.

Wszystkie wyroby ceramiczne są ręcznie formowane i ręcznie zdobione metodą stempelkową jak również malowane pędzelkami. Dekoracje ceramiki wykonywane są metodą podszkliwną, dzięki czemu nie ulegają ścieraniu ani uszkodzeniu.

Cykl produkcji ceramiki rozpoczyna się od formowania naczyń, suszenia i wstępnego wypalania w temperaturze 850 °C. Otrzymany wyrób biskwitowy jest malowany farbami ceramicznymi a następnie szkliwiony i wypalany w temperaturze 1250 °C. Użycie tak wysokiej temperatury wypału sprawia, że ceramika ma piękne, błyszczące szkliwo i jest bardzo trwała. Można w niej piec w piekarniku, myć w zmywarce oraz używać w kuchence mikrofalowej. Doskonale znosi także niskie temperatury, dzięki czemu można przechowywać w niej żywność w lodówkach i zamrażarkach.

Nasze wyroby cieszą się dużym uznaniem zarówno ze strony klientów krajowych jak i zagranicznych. Dzięki ożywionym kontaktom exportowym, produkty docierają do krajów Europy Zachodniej na kontynenty Azji, Ameryki Północnej oraz na Półwysep Arabski.

Krajowi klienci jak również zagraniczni goście mogą zapoznać się z naszymi wyrobami oraz nabyć je w sklepie firmowym w Bolesławcu, we Wrocławiu oraz w sklepie internetowym.

Okazją do zapoznania się z naszymi produktami oraz okazją do ich nabycia są różnego rodzaju imprezy branżowe ? targi, wystawy, kiermasze krajowe i zagraniczne, w których bierzemy czynny udział.

 

Powrót do strony głównej

Czy wiesz że

Naszą ceramikę można używać do wypieków w piekarniku, myć w zmywarce oraz używać w kuchence mikrofalowej. Doskonale znosi także niskie temperatury, dzięki czemu można przechowywać w niej żywność w lodówkach i zamrażarkach.